Вінницька централізована клубна система
Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Вінницькі Хутори, вул. Незалежності, 33Б
ПН-СБ: 10:00-19:00
НД: вихідний
Заклад культури «Вінницька централізована клубна система» об’єднує в собі широке коло клубних формувань різних жанрів та видів мистецтва.
Заклад засновано на базі Сабарівського клубу, який працював з 1956 року. У 2004 році було зареєстровано «Вінницький міський клуб» та згодом відкрито відділ культурно-освітньої роботи і організації дозвілля в мікрорайоні Пирогово. У 2020 році мережа закладів розширилася, приєднано 7 клубних установ, розташованих в різних населених пунктах Вінницької міської територіальної громади, зокрема в сільській місцевості. У 2021 році заклад перейменовано на Заклад культури «Вінницька централізована клубна система», до якого нині входять:
• відділи культурно-освітньої роботи та організації дозвілля (мікрорайони Сабарів та Пирогово);
• відділи культурно-дозвіллєвої роботи (с. Гавришівка, с. Стадниця, с. Великі Крушлинці, с. Малі Крушлинці, с. Писарівка, с. Щітки).
Центральний заклад знаходиться в с. Вінницькі Хутори.
Основний напрям роботи клубних закладів – організація та проведення культурно-освітніх, дитячих та молодіжних розважальних програм, мистецьких проєктів, святкових тематичних концертів, майстер-класів, спрямованих на дозвілля мешканців різновікових і соціальних груп та сприяння їх творчому розвитку.
Важливим напрямком роботи закладу є також відродження, збереження та розвиток українського традиційного народного мистецтва у поєднанні з сучасними трендами, що є родзинкою та частиною культурного коду Великої Вінниці.
На базі закладу та його відділів організовано систематичну роботу 65 гуртків та різножанрових творчих об’єднань, у тому числі 28 гуртків для дітей. Учасниками творчих об’єднань є понад 1050 мешканців громади різного віку. Здебільшого це колективи вокального жанру, музичні, театральні та дитячі хореографічні.
11 колективів закладу мають звання «народний аматорський» і є постійними учасниками культурно-мистецьких заходів ВМТГ, Вінниччини, Всеукраїнських та міжнародних фестивалів-конкурсів та виставок.
Робота базових колективів закладу є систематичною і результативною. В 2023 р. виповнюється 30 років народному аматорському хоровому колективу працівників культури, понад 20 років успішно працює фольклорний гурт «Подільські музики», 13 років – вокальний ансамбль «З роси й води».
Для маленьких та юних співаків організовано роботу вокального об’єднання «Веселі дзвіночки».
В закладі культури в мікрорайоні Пирогово своє дозвілля проводять маленькі та юні мешканці у дитячому театрі «PirogoffArt», навчаються співати в студії естрадного співу «Сузір’я».
Понад 160 учасників-мешканців села налічують творчі колективи та гуртки Гавришівки. Саме в цьому закладі українські традиції передаються з покоління в покоління, адже учасниками є цілі родини. Активно працюють колективи вокального жанру «Подолянка» та народний аматорський ансамбль «Водограй», драматичний колектив ВІА «Оріон». Також 76 вихованців займається у зразковому хореографічному колективі «Гілея».
Єдиний в громаді аматорський духовий оркестр, що діє в Стадниці вже понад 45 років об’єднує чоловіків різних професій. Майже 50 років співають разом поважні жінки в фольклорному ансамблі «Берегиня», близько 20 років функціонує вокальний ансамбль «Мрія». Усі три колективи мають звання «народний аматорський».
У відділі закладу села Великі Крушлинці організовано роботу вокальних колективів, зокрема народного аматорського чоловічого вокального ансамблю «Джерело», драматичного гуртка, де діти та дорослі реалізовують свої здібності в різних ролях. Цікавим також є дозвілля у гуртку декоративно-прикладного мистецтва, де проводяться майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, мукасольок та інші.
Малі Крушлинці відомі своїми співочими талантами. У даному відділі закладу активно працюють 4 ансамблі з учасниками різного віку: фольклорний ансамбль «Криниченька», дівочий гурт «Веселка», дитячі ансамблі «Дзвіночок» та «Сонечко». Окрім того, понад 40 дітей займається в зразковому хореографічному колективі «Фантазія».
У Писарівському відділі допомагають розвивати творчі здібності та задовольняти потребу у реалізації талантів у об’єднаннях вокального та драматичного жанрів. Зокрема, співаки ансамблю «Діаманти» працюють над репертуаром народної та української естрадної пісні. Не менш цікавою є і робота гуртка декоративно-прикладного мистецтва.
У невеличкому клубі села Щітки творче життя завжди вирує. Тут об’єднались хореографи з колективу «Вітрила», вокалістки з ансамблю «Журавлина», гуртківці зразкової студії рогозоплетіння, маленькі солісти та молодіжний ансамбль «Мрія». Культура Щіток має свій унікальний бренд-рогозоплетіння, екологічне ремесло, яким займаються і дорослі і діти. У 2023 Щітецьке рогозоплетіння включено до Національного реєстру нематеріальної культурної спадщини.
Оригінальні творчі об’єднання працюють у мікрорайоні Сабарів: театральна студія «Камерний театр Сергія Вахтерова», циркова студія «KASSSKAD», дитячий театр пісні «Орфей», дитячий інтерактивний гурток «Посмішка». Найталановитіші вихованці та аматорські колективи закладу постійно беруть участь та перемагають у різноманітних конкурсах та фестивалях.
Традиційними проєктами закладу культури «Вінницька централізована клубна система» є заходи, на які чекають у всіх куточках громади: фестивалі «Подільська коляда», «Сурми Стадниці», «Сабарівські усмішки», традиційні народні свята Петра Павла, Покрови, Щітецькі годенки, дитячі проекти «Планета дитинства», «Всі ми діти твої, Україно», конкурс естрадної пісні «Творча комора».