Музей Вінниці

вул. Симона Петлюри, 15-А

ПН-ПТ: з 8:30 до 17:00
СБ-НДвихідний
 

Про заклад
Комунальний заклад «Музей Вінниці» – комплексний культурно-освітній та науково-дослідний музейний заклад створений в грудні 2021 р., який існує для того, аби формувати ідентичність вінничан через їхнє самоусвідомлення. Музей Вінниці – це про історію міста у всіх її вимірах, тим самим прагнучи до увиразнення образу Вінниці, виховання “культури вінничан”, вивчення місії Вінниці в історії України тощо. 
Заклад належить до комунальної власності територіальної громади м. Вінниці. Засновником та власником закладу є територіальна громада м. Вінниці в особі Вінницької міської ради. Органом, за яким закріплено функції управління – є департамент культури Вінницької міської ради.
Створенню Музею передувало п’ять років діяльності Центру історії Вінниці - установи, одним з головних завдань якої було, власне, заснування міського музею. Тому, хоча сам Музей порівняно нова інституція, значний обсяг роботи необхідної для його діяльності вже виконано. 
Музей розташовується в середмісті Вінниці, в будівлі відомій як садиба Львовича. Вона була побудована в першій чверті ХХ століття на замовлення вінницького підприємця Боруха Львовича. В 1920 році тут розташовувалась Військово-похідна Канцелярія Головного отамана Військ і Флоту УНР. Саме тому на території садиби встановили єдиний в Україні пам’ятник Симону Петлюрі. 
Також частина Музею Вінниці розташована в частині приміщення першого поверху Вежі Артинова - одного з символів міста. 
Наразі Музей зачинений для відвідувачів, адже готуються процеси реставрації садиби Львовича, необхідним є наразі пристосувати будівлю і територію довкола неї під експозиційні потреби і, звісно, продовжувати працювати над наповненням фондів Музею.

Проєкти
За час існування Центру історії Вінниці та Музею Вінниці було організовано десятки виставок, презентацій, конференцій та лекцій, налагоджено партнерства у Вінниці, в Україні та закордоном. Постійно ведеться наукова та дослідницька робота, а також робота з наповнення музейних фондів. Ось деякі з наших  проєктів:
- фестиваль військово-історичної реконструкції «Вінниця – столиця УНР»;
- музейний перфоманс «Столична ніч»;
- «Наше військо» - співпраця зі Збройними Силами України у гуманітарній сфері;
- «Мілітарне Замостя» - нарис про військовий спадок одного з мікрорайонів Вінниці;
- «Оборона Вінниці» - документальний проєкт, присвячений подіям березня 1651 року;
- «Вінниця. Україна. Незалежність» - проєкт, присвячений відзначенню 30-ї річниці відновлення Незалежності України;
- «Friday movie»;
- «Історія Меморіалу Слави: хто і чому тут похований?»;
- «Історія Вінницького замку» тощо. 

Перелік послуг
Наразі Музей Вінниці зачинений для відвідувачів, тому до переліку послуг можна включити просвітницьку діяльність на сторінках закладу у соцмережах, а також організовані музеєм події.
 

Де знаходиться?

49.23562, 28.4737