Його мета – висвітлення героїчної боротьби Українського народу за утвердження суверенітету власної держави, ідеалів свободи, соборності; подолання російської імперської та комуністичної історичної спадщини; популяризація та переосмислення історії України; музеєфікація сучасної російсько-української війни; вшанування борців за незалежність України.
Спікери семінару підготували доповіді на актуальні теми сьогодення.
Сергій Гула - заступник директора з наукової роботи КЗ «Музей Вінниці» розповів про настрої вінничан у перші дні повномасштабної війни та рік потому, провівши порівняльний аналіз.
Поділився досвідом закладу в доповіді «Музей Вінниці – колаборація громадських ініціатив і держави у постанні та розбудові музеїв» Євгеній Сафар`янс – заступник директора з виставкової роботи Музею Вінниці.
Згодом захід продовжився на Європейській площі, де презентував виставку «Рашизм – це…» Олексій Серветнік – представник Центрального міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті.
Також для учасників семінару провели екскурсію виставкою «Європейська площа (не) пам’яті» , після чого оглянули Меморіал борців з нацизмом та Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму.
Організатор та ініціатор семінару - Український інститут національної пам'яті
Співорганізатори:
Національний Меморіальний Комплекс Героїв Небесної Сотні Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum
Музей Вінниці
Вінницька міська рада
КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти"