Йшлося про підсумки роботи мистецьких шкіл у 2022-2023 навчальному році та особливості функціонування клубних закладів в умовах воєнного стану .
Розпочалось засідання Ради з хвилини мовчання в пам'ять про загиблих від рук російських загарбників.
У засіданні взяли участь члени Ради департаменту, депутати обласної ради Тетяна Побережна та Ірина Івасюк, депутат міської ради Олександр Мельник, староста Вінницько-Хутірського старостинського округу Владислав Кривешко, представники департаменту культури, закладів культури та громадських організацій міста.
Керівники шести мистецьких шкіл громади розповіли, що контингент учнів їхніх закладів у 2022-2023 навчальному році склав 2939 осіб, що на 515 учнів менше, ніж у минулому навчальному році, це пов’язано з переходом освітнього процесу на дистанційну форму навчання (карантин) та введенням в Україні воєнного стану, переїздом родин за кордон тощо. Та не зважаючи на усі виклики, школи мистецтв продовжують працювати, навчати дітей громади та ВПО. Учні шкіл беруть участь у різноманітних конкурсах, де здобувають призові місця.
🟠 Попри війну в країні, клубні заклади ВМТГ не припиняють своєї основної діяльності, зазначили їх керівники.
В клубних закладах працюють 157 клубних формувань (з них 86 для дітей та підлітків) та 41 творчий колектив (в т.ч. 18 для дітей та підлітків).
Закладами клубного типу проведено понад 400 культурно-мистецьких заходів та подій різного формату, зокрема, благодійні акції та концерти на підтримку ЗСУ та дітей із деокупованих територій.
Упродовж літнього періоду клубні заклади виступають із концертними програмами в пришкільних таборах та в оздоровчому центрі «ЯМаріуполь. Родина».
На завершення Ради до представників галузі культури ВМТГ звернулась депутатка обласної ради, голова обласного комітету профспілки працівників культури Тетяна Побережна.
«Дякую департаменту культури за те, що разом вирішуємо усі питання, які стосуються колективів та безпосередньо працівників закладів культури. Головне, що у нас є розуміння. Я думаю така співпраця буде продовжуватись. Ви молодці! Працюєте, навчаєте, розвиваєте наших діток».
В свою чергу депутатка обласної ради Ірина Івасюк, яка не один рік працювала в галузі культури Вінниці, знає про її проблеми і надбання не з розмов, подякувала департаменту культури та усім підпорядкованим йому закладам за роботу, за те, що працюють на користь вінничан.
«Я хочу щиро подякувати вам, що зберігаєте свої колективи, що ви зберігаєте контингент . Я дуже хочу, щоб діти виступали не в онлайн, а в офлайн-форматі. Адже для них це надзвичайно важливо - коли чують бурхливі оплески і відчувають позитивну енергетику залу».
Депутат міської ради та директор комунального підприємства «Дирекція парків та дозвілля територіальної громади» Олександр Мельник подякував за гарно вибудовану комунікацію, яка існує між департаментом культури та всіма підпорядкованими закладами.
«Я особисто можу спостерігати зсередини ті проблеми, які у вас болять, так само болять і департаменту. І після того, як починає боліти в департаменту культури, починає турбувати і керівництво міста. Адже міському голові, депутатському корпусу небайдуже, як розвивається культура в нашому місті, де навчаються діти ВМТГ. А головне, що їм є де навчатись, адже наші заклади культури працюють на максимум своїх зусиль».
«Дякую Вам, колеги, за вашу професійну роботу в умовах війни, за вашу постійну підтримку ЗСУ, ВПО та жителів деокупованих міст та сіл нашої держави. Україна була і буде, культура була і буде. Слава Україні! Разом до Миру та Перемоги», - підсумував директор департаменту культури Максим Філанчук.