Команда Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського, учні та викладачі Вінницької дитячої художньої школи поринули в творчий процес реалізації спільного проєкту «Коцюбинський_АRT» , присвяченого 160 річчю від дня народження видатного вінничанина – Михайла Коцюбинського.
Презентували виставку на 6 двосторонніх стендах біля фонтану "Мушля", на майдані Незалежності, просто неба.
Виставка організована в рамках заходів Року Коцюбинського та Стратегії розвитку культури Вінницької міської територіальної громади, в межах проєкту #EU4Culture, фінансується Європейським Союзом та реалізовується Goethe-Institut Ukraine. Упродовж 2024 року у Вінницькій громаді пройде цикл різноформатних заходів, які по новому інтерпретують постать митця та розвінчають міфи про «радянського» М.М.Коцюбинського.
Виставковий проєкт «Коцюбинський_АRT» створено з метою репрезентації постаті Михайла Коцюбинського в публічних просторах, залучення нових аудиторій до знайомства з видатним письменником, його впливом на розвиток української культури та літератури, зацікавлення вінничан та гостей міста певним пластом історичної пам’яті про Михайла Коцюбинського за допомогою сучасних засобів художнього вираження, поєднавши наукові дослідження коцюбинськознавців з творчим мисленням і композиційним баченням молоді.
На основі підібраних та детально опрацьованих музейниками цікавих біографічних фактів, творчих досягнень Михайла Коцюбинського учні старших класів Вінницької художньої школи створили колажі, в яких відобразили епізоди з життя письменника, репрезентували творчий доробок письменника за допомогою засобів художнього вираження і власного творчого бачення. Сучасні засоби цифровізації надихнути команду проєкту на створення пересувної виставки у міському просторі.
Під час створення колажів, учні найбільше зосередились на відомих творах письменника - «Intermezzo», «Цвіт яблуні», «Тіні забутих предків» та життєвих фактах письменника, які безпосередньо стосуються рідного міста. Неабияку увагу приділено знаковим історичним місцям Вінниці, пов’язаних з іменем Михайла Коцюбинського, зокрема, Спасо-Преображенський кафедральний собор, Вінницький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету (колишнє Реальне училище, де навчався письменник) та Вінницький літературно-меморіальний музей М.М.Коцюбинського – будинок, в якому народився і прожив письменник з перервами 33 роки свого життя.
Виставка буде розміщена в публічном просторі м.Вінниця на різних локаціях до жовтня 2024 року.